TERMÁLNE KÚPALISKO VADAŠ

 

Súčasťou termálneho kúpaliska VADAŠ je jazero, 7 bazénov, tobogánový svet, krytá plaváreň, nuda pláž, welness centrum a množstvo športovísk.

Jazero poskytuje možnosť vodného bicyklovania, člnkovania, rybolovu (možnosť zakúpenia rybárskeho lístka a zapožičanie udice) aj zábavy – na ostrove je komplex VadašLand s reštauráciou a barom Metropolis.

V areáli kúpaliska je najväčší bazén na Slovensku – Lagúna s rozlohou 3800 m2 s vlnobitím. V tomto bazéne je možné zúčastniť sa aj vodného aerobiku či vyskúšať si aquazorbing (chôdzu po vode v nafukovacej guli).

Novinkou roku 2009 bola nuda pláž otvorená za krytou plavárňou, ktorá prešla v roku 2022 rekonštrukciou.

V roku 2010 pribudol veľký nerezový bazén Relax, ktorý vznikol na mieste bývalého bazéna Delfín. Obsahuje 16 relaxačných podvodných ležadiel, dve masážne lavice a dva chŕliče vody, ktoré Vám príjemne pomasírujú chrbát a unavené ramená.

V roku 2011 pribudol tobogánový svet. Nájdete tu všeličo: tobogán točivý, superrýchly, vrtký, ale aj pomalší. Šmýkať sa môžete na gumených kolesách alebo bez. Tobogány sú vysoké 9 metrov a ich celková dĺžka je vyše 300m. Najdlhší tobogán je Anakonda, najrýchlejší je Žralok, je tu aj vlnitá Ťava, hravý Krokodíl či dúhový Vodpodád.

V roku 2012 prešiel kompletnou rekonštrukciou aj bazén Hviezda. Teraz je pokrytý mäkkou modrou gumou a v jeho strede je veľká kokosová palma s hadmi chŕliacimi vodu. Voda sa vylieva aj z kokosových orechov a ďalšie chrliče vody pribudli po jednej strane bazéna (vrátane miest s perličkovou masážou).

V roku 2014 na kúpalisku pribudli 2 nové tobogány a nanovo bol prebudovaný detský bazén.

Od roku 2018 tu nájdete aj novootvorené wellness centrum s interiérom inšpirovaným prírodou, ktoré ponúka skvelú možnosť, aby ste si fyzicky aj psychicky oddýchli od každodenného zhonu. Vo wellness centre o celkovej rozlohe 900m2 sú tri bazény s termálnou vodou, vírivka s exkluzívnym výhľadom na Ostrihomskú baziliku, saunový svet (parná, infra a fínska sauna), soľná kabína a zážitkové sprchy so svetelnou a zvukovou terapiou pre dosiahnutie dokonalej relaxácie.

Zatiaľ poslednou zmenou bolo v roku 2020 vybudovanie bazéna Oáza s rozlohou 1145m2 s rôznymi atrakciami (vodný volejbal a basketbal, okružná trasa s prúdiacou vodou, možnosť slnenia na umelej tráve).

Celá plocha bazénového areálu bola prebudovaná z betónovej na zámkovú dlažbu, ktorá je menej šmykľavá a podstatne príjemnejšia pre bosé chodidlá. Taktiež všetky brodiská bazénového areálu boli prebudované a vybavené nerezovými vaničkami s protišmykovou vrstvou. Aj sociálne zariadenia v areáli boli vynovené a moderná výbava ponúka komfortnejšie toalety a sprchy pre hostí (vrátane vozíčkárov). Okolo bazénov sú lehátka a slnečníky.

Pre športuchtivých návštevníkov areál dopĺňajú 4 tenisové kurty, multifunkčné ihrisko, minigolf, stolný tenis, plážový volejbal a motokárová dráha. Hlad či smäd si môžete uhasiť v množstve bufetov. V neďalekej záhradnej reštaurácii bývajú rôzne tanečné podujatia s veľkoplošnou projekciou.